Úložné dózy a boxy

35 Výrobků
Seřadit: Oblíbenost
Filtr

Úložné dózy a boxy nejen do kuchyně

Pokud také alespoň někdy vaříte domácí stravu, určitě to znáte. Plánujete své rodince ukuchtit luxusní oběd nebo upéct bábovku, ale když sáhnete po pytlíku s moukou nebo třeba s rýží, zjistíte, že si v ní udělali noclehárnu moli, mravenci či jiná havěť, která tam rozhodně nemá co dělat. A je po večeři. Jediným efektivním a přitom naprosto jednoduchým způsobem, jak podobným nepříjemným zážitkům nejít naproti, ale naopak jim předcházet, je uchovávat potraviny v dózách a boxech.

Dóza na potraviny totiž zabrání vniknutí nejen hmyzu, ale také vlhkosti. Máte proto jistotu, že nedojde ke znehodnocení surovin a potravin. Stejným způsobem lze uchovávat i hotová jídla. K tomu je potřeba plastová nebo skleněná dóza s víkem, do které dáte zchladlý pokrm a uložíte ji do lednice. Až na jídlo druhý den dostanete chuť, jen si jej ohřejete a můžete rovnou jíst. Bude totiž stále svěží, nikoliv okoralé, jako v případě, že byste jej do lednice dali jen tak.

Objevte designové dózy a krabičky na potraviny online

Internetový obchod WestwingNow má skladem desítky boxů na potraviny a úložných dóz v mnoha velikostech. Díky jejich originálnímu designu je navíc můžete použít jako stylové doplňky do své kuchyně, spižírny či jídelny. Krásná skleněná dóza s víkem z barevného broušeného skla ale bude vypadat krásně i na kávovém stolku v obýváku. Uložte do ní voňavé domácí sušenky a nabídněte je hostům ke kávě či čaji.

Z jakých materiálů úložné boxy a dózy jsou?

U většiny výrobků této kategorie jde o sklo, porcelán či keramiku. V sortimentu skladování máme ale i kovové, mramorové a kameninové provedení, které je často kombinováno s dřevěným či bambusovým víkem nebo lžičkou.

Jaké velikosti úložných boxů a dóz WestwingNow nabízí?

V závislosti na velikosti nebo množství suroviny, kterou v dóze potřebujete uchovávat, existuje samozřejmě i více velikostí dóz a boxů. Zatímco k uchovávání špaget je třeba vysoká dóza, mléčenky a cukřenky nebo dóza na nudle do polévky může být menších rozměrů.  

Co všechno obsahuje sortiment pro skladování potravin?

Kromě designových dóz a boxů u nás najdete i cukřenky, sady solniček a pepřenek, lahvičky na oleje a octy, kořenky, máselničky nebo klasické i moderní chlebníky. Na WestwingNow jednoduše seženete, cokoliv potřebujete. Vše navíc v nadprůměrné kvalitě zaručené jmény světových návrhářů a renomovaných značek.

Jak správně uchovávat potraviny?

Plýtvání jídlem není ekonomické, ani ekologické, proto se většina lidí snaží vyhazovat co nejméně potravin. Aby vaše hotová jídla i jiné suroviny a potraviny vydržely co nejdéle čerstvé, je potřeba je vhodně uchovávat. WestwingNow si pro vás proto připravil nabídku těch nejkvalitnějších úložných boxů a dóz. Pojďme se spolu podívat na to, jak správně v nich skladovat jídlo, aby vám vydrželo co nejdéle „jedlé“.

Skleněná dóza se sypkými surovinami, luštěninami nebo těstovinami patří do kredence či do spižírny, kde je co nejvíce sucho a tma. Rozhodně je potřeba, aby skladovací dóza byla uzavíratelná a dobře těsnila, aby se do jejího obsahu nemohla dostat ani vlhkost, ani hmyz. Bylinky si svou svěžest nejlépe udrží, zbavíme-li je zvadlých či nahnilých listů a v malé skleněné dózičce s navlhčeným hadříkem je umístíme na dno lednice.

Kvalitní chléb vám vydrží až týden měkký, pokud ho zabalíte do utěrky a umístíte do chlebníku. Syrové maso, stejně jako uzeniny a sýry, pak uchovávejte také v uzavřených úložných boxech na potraviny. Vždy v lednici s teplotou okolo čtyř stupňů. Brambory, mrkev a další zeleninu můžeme nechat v prodyšném obalu na chladném místě. Je ale potřeba zajistit, aby nedošlo k jejich zapaření a tvorbě plísní.

Navštivte webové stránky obchodu WestwingNow, kde jsme si pro vás přichystali, kromě naprosto dokonalých designových výrobků z širokého sortimentu nábytku a vybavení do domácnosti, také další výhody. Objednejte si u nás zboží minimálně za 800 Kč a získejte tak naši expresní dopravu zdarma. Pokud by vám některý výrobek snad nevyhovoval, WestwingNow vám zaručuje lhůtu na jeho vrácení v délce neuvěřitelných sto dní. Přijďte si udělat radost a nakupte nové vybavení, doplňky a dekorace do interiéru právě u nás.